Drodzy ISP, 
Szanowni Państwo, 

Z dniem jutrzejszym (13.06.2017 r.) zarówno cały zarząd, jak i komisja rewizyjna KIKE kończą pracę w Izbie. Nasze obowiązki przejmą nowe osoby.

Od początku 2014 r. w nowym składzie zbudowaliśmy KIKE w zasadzie od nowa. Przez 3,5 roku pracowaliśmy w powiększającym się powoli, zgranym zespole ludzi skoncentrowanych na budowaniu niezależnej i efektywnej organizacji działającej na niezwykle trudnym i wymagającym dyspozycyjności oraz wiedzy styku lokalnych ISP i administracji publicznej. Jednak KIKE, to także projekty i działania adresowane bezpośrednio do ISP. Efekty naszej pracy znacie, zaś wiele z naszych działań jest niezmiennie dostępnych na stronie Izby.

W czerwcu ub.r. podejmując się pracy w kolejnej kadencji postawiliśmy sobie za cel dalszą profesjonalizację działań Izby i podjęliśmy z powodzeniem kolejne inicjatywy w tym kierunku. Niestety, negatywne wydarzenia ostatniego roku spowodowały, że cały nasz zespół – każdy niezależnie – podjął miesiąc temu decyzję o rezygnacji z dalszej działalności w Izbie. Powinno być jasnym dla wszystkich członków, iż powodem naszych rezygnacji stały się coraz liczniejsze, negatywne działania uderzające w nasz zespół i Izbę pochodzące z wewnątrz środowiska ISP. To trudne, ale niestety prawdziwe. Niezależnie od narracji, jaka pojawia się w części wypowiedzi w sieci oraz w czasie spotkań. Dla osób prowadzących społecznie działania w interesie branży, to szczególnie przykre doswiadczenie.

Rezygnacja wszystkich osób funkcyjnych powinna być dla środowiska jasnym i jednoznacznym sygnałem wewnętrznych problemów, z jakimi przyszło nam się mierzyć. Równie ważnym zadaniem jest odpowiedź na pytania o zadania zewnętrzne Izby, organizację działalności oraz sposób motywowania ludzi do działania w interesie środowiska operatorów lokalnych. Nikt bowiem lepiej od ISP nie jest świadom problemów i wyzwań, z jakimi sie mierzymy w naszej działalności.

Patrzę na Izbę z perspektywy 9 lat działania w niej. Myślę, że mogę postawić tezę, iż nikomu nie jest bardziej przykro obserwując, jak mocno zderza się ze sobą wypracowany konsekwentnie dorobek zewnętrzny ostatnich lat i dobre relacje zewnętrzne… z negatywnymi działaniami wewnątrzśrodowiskowymi. Czy uda się to w przyszłości zmienić? Jak sądzę zależeć to będzie nie tylko od składu zarządu, jaki wybiorą jutro członkowie KIKE. Ale też od analizy wydarzeń i zaangażowania członków Izby. Wielu problemów uniknęlibyśmy, gdyby środowisko było po prostu aktywniejsze i odporne na manipulacje. Warto też czasem spojrzeć bez tuningu i stereotypów na motywację autorów wypowiedzi.

Dla mnie osobiście jutro kończy się 9-letnia praca w ramach Izby. Składam równiez rezygnację z członkostwa w KIKE. Tych 9 lat, to dla mnie osobiście niezwykła przygoda i doświadczenie. Ale też ciężki bagaż. Mój adres mailowy @kike.pl jutro kasuję. Numer telefonu i adres firmowy pozostaje bez zmian.

Życzę Wam szczerze powodzenia. A z częścią ISP na pewno spotkam się przy innych projektach poza KIKE.

Ukłony,

Piotr Marciniak