W maju tego roku w nowej odsłonie ruszył portal kike.pl. Na początku zmieniliśmy layout, sekcje na stronie zostały uporządkowane, dodaliśmy kalendarz. W kolejnych miesiącach trwały intensywne prace nad panelem członkowskim KIKE oraz nowymi funkcjonalnościami projektu Tanie Łącze.

Chcemy Was pokazać co się zmieniło w ostatnich tygodniach i jak się poruszać w nowej przestrzeni.

Logowanie do systemu

Część informacji dostępna jest wyłącznie dla osób zalogowanych – analogicznie jak na Forum, czy do SEZ’a. Jeśli nie pamiętasz hasła, to na stronie kike.pl należy kliknąć ikonkę użytkownika, a następnie przycisnąć „przypomnij hasło”. Na e-maile z bazy MDB zostanie wysłany link do resetu hasła.

Ważne! Prosimy o aktualizację danych firmowych ponieważ są one wyświetlane w sekcji strony dostępnej dla wszystkich odwiedzających. Dane firmy może edytować użytkownik posiadający uprawnienie „admin członka”, który jest również uprawniony do edytowania pozostałych użytkowników oraz przypisywania im ról. Jeśli istnieje konieczność zmiany uprawnień, których nie możecie wykonać we własnym zakresie, prosimy o kontakt z biurem Izby.

Sposób edycji danych członka oparty jest o pola opisowe, a wymagane dane teleadresowe i kontaktowe  oznaczone są gwiazdką (*).

Tanie Łącze – wyszukiwarka zasięgów sieci członków KIKE.

Od dawna oczekiwaną nowością w serwisie jest baza zasięgów sieci firm zrzeszonych w Izbie. Chcemy pomóc w kierowaniu do Was zleceń na realizację usług ostatniej mili – głównie w zakresie kontraktów B2B, ale nie wykluczamy również innych projektów, dla których poszukiwany jest lokalny operator lub partner. By robić to skutecznie i nie kierować np. do firmy z Bieszczad zapytania nt. Helu (co często denerwuje, a nie pomaga), musimy wiedzieć gdzie działacie. Jak dotąd Izba dysponowała jednak jedynie danymi o siedzibach firm. By to zmienić należy przede wszystkim należy wskazać obszary, na których działacie. Służy do tego bardzo proste narzędzie oparte o bazę TERYT, w którym możecie zaznaczyć konkretne miejscowości lub całe gminy (by uniknąć mozolnego wprowadzania miejscowości). Z uwagi na wielkość sieci ISP przyjęliśmy, że nie można po prostu wprowadzać całych województw. Zależy nam, by informacje były w miarę dokładne, ale proste (szybkie) do wprowadzenia. Równocześnie nie pytamy o wrażliwe informacje, czy konkretne adresy. Naszą intencją jest wskazanie obszarów działania pozostawiając szczegóły kontaktowi bezpośredniemu. Dla części projektów i zleceń zewnętrznych nie ma bowiem znaczenia, czy macie sieć w konkretnym punkcie.

By zapewnić dostęp do wprowadzanych przez Was danych, przygotowaliśmy wyszukiwarkę. Aby móc z niej skorzystać, należy wpisać nazwę miejscowości lub symbol TERYT i jeśli w danej miejscowości są zdefiniowani operatorzy, otrzymamy ich dane kontaktowe.

Bardzo prosimy o podawanie realnych danych o Waszych zasięgach. Od ich wiarygodności zależy skuteczność narzędzia i precyzja kierowanych zapytań. Baza zasięgów na dziś jest dostępna tylko dla zalogowanych członków Izby. Możecie wprowadzać dane i swobodnie szukać partnerów z KIKE z dowolnych obszarów kraju. Po wprowadzeniu danych przez większą liczbę firm, planujemy określić zasady dostępu do bazy przez zewnętrznych zleceniodawców tak, by mogli oni kierować precyzyjne zapytania o ostatnią milę zgodnie ze zdefiniowanymi przez Was zasięgami. Nie wykluczamy również rozszerzenia funkcjonalności wyszukiwarki tak, by wskazywała ona konsumentom (klientom końcowym) dane ISP świadczących swojej usługi w danej miejscowości.

Jak szybko udostępnimy narzędzia zleceniodawcom oraz klientom końcowym? To zależy tylko od tempa, w jakim wprowadzać będziecie dane o zasięgach. Serdecznie zapraszamy, to naprawdę tylko kilka minut pracy.

Mapa głównych węzłów projektu Tanie łącze.

Trwa włączanie zawartości serwisu Tanie-Lacze.pl w portal KIKE.PL. Obecnie dostępna jest już w portalu kike.pl nowa mapka zawierająca rozszerzone dane o głównych węzłach w największych miastach w kraju. Na dziś są to Warszawa, Katowice, Krajów, Wrocław i Łódź.

Jeszcze przez kilka dni dostępna jest ona tylko dla zalogowanych członków Izby, gdyż aktualizujemy dane o większych węzłach projektu. Jeśli macie u siebie w regionie węzeł obsługujący grupę ISP, prześlijcie informacje o tym do biura KIKE. Skontaktujemy się i po weryfikacji szczegółów dodamy go do zestawienia.

* * *

To nie koniec udogodnień, które dla Was przygotowaliśmy. Ciągle trwają prace nad SEZ-em oraz nad kolejnymi funkcjonalnościami w panelu członkowskim. O postępach będziemy Was informowali na bieżąco.