Nowoczesne, światłowodowe sieci szerokopasmowe będą tematem przewodnim najbliższej XV Konferencji KIKE, która odbędzie się już w przyszłym tygodniu w dniach 18-19 listopada w Serocku.

Dzięki naszym partnerom i prelegentom, goście Konferencji przez dwa dni będą uczestniczyć w szeregu paneli i warsztatów obejmujących budowę, pomiary i paszportyzację sieci światłowodowych. Nie zabraknie też powiązanych zagadnień technicznych takich, jak ochrona odgromowa i przeciwprzepięciowa instalacji. Całość paneli inwestycyjno-budowlanych uzupełnią zaś opisy ciekawych projektów opisujących wykonane inwestycje – od rozwiązań dostępowych, po szkieletowe projekty międzyoperatorskie wykorzystujące rozwiązania DWDM/CWDM włącznie.

Dyskusji o inwestycjach światłowodowych nie sposób jednak przeprowadzić bez analizy możliwości kooperacyjnych i dofinansowań. Główny blok tematyczny rozpocznie się pierwszego dnia prezentacją dot. dyrektywy unijnej, następnie omówione zostaną projekty realizowane w ramach konkursów WWPE i PARP, a wieczór zakończymy dyskusją o ofertach RSSów adresowanych do operatorów sieci lokalnych. Zagadnienia formalne towarzyszyć nam będą jednak w szeregu prezentacji teoretycznych i prawnych przez cały czas trwania imprezy.

Ciekawym podsumowaniem inwestycji lokalnych ISP będą zaś prezentacje drugiego dnia konferencji poświęcone wynikom inwentaryzacji prowadzonych przez UKE, prezentacji Raportu KIKE z realizacji projektów z dofinansowaniem z poprzedniej perspektywy oraz prac nad wzorcem umowy ramowej nad hurtowym dostępem do sieci FTTx.

To oczywiście tylko część tematów z naszej agendy. W czasie Konferencji jak zawsze porozmawiać będzie można z naszymi wystawcami oraz prelegentami. To jedna z najciekawszych stron spotkań konferencyjnych. A wieczorem pierwszego dnia zapraszamy wszystkich naszych gości na galę połączoną z kilkoma niespodziankami.

Serdecznie zapraszamy i do zobaczenia już za kilka dni w Serocku.