Za nami 4 edycja konferencji Sieci Szerokopasmowe, która odbyła się 26 marca w Warszawie. Dyskutowano o efektywnym wykorzystaniu środków w latach 2014-2020, niezbędnych regulacjach rynku telekomunikacyjnego, możliwościach wykorzystania sieci jako platformy do budowy i rozwoju biznesu. Zdaniem Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego, który uroczyście otworzył konferencję, Polska jest obecnie wielkim placem budowy w sektorze telekomunikacji i należy skupić się na rozwiązaniach, które w pełni pozwolą wykorzystać dostępne środki.

Zwieńczeniem Konferencji było podpisanie Listu Otwartego Rady Programowej Konferencji Sieci Szerokopasmowe przez Przewodniczącego Rady – Prezesa Piotra Muszyńskiego oraz Moderatorów przeprowadzonych dyskusji. List skierowany jest do polityków, przedstawicieli władz rządowych i samorządowych, liderów branży ICT, i wszystkich pozostałych decydentów oraz osób zainteresowanych rozwojem Internetu szerokopasmowego w Polsce a także realizacją programu Agendy Cyfrowej 2020. Jego treść możemy przeczytać po linkiem (kilknij tutaj). Zapraszamy również do galerii konferencji (kliknij tutaj).

Podpisanie Listu Otwartego Rady Programowej Konferencji - KIKE i środowisko lokalnych ISP reprezentował Piotr Marciniak (V-Prezes KIKE).