„III Rewolucja Infrastrukturalna – Fundamenty Cywilizacji technicznej Smart” – pod takim tytułem odbędzie się konferencja VI Forum Gospodarcze Time, organizowana przez Krajową Izbę Gospodarczą Elektroniki i Telekomunikacji, 3 marca 2014 roku, w hotelu Hilton w Warszawie.

Kluczowe tematy konferencji:

1) Konwergencja technologii jako podstawa rozwoju wyrobów, sieci i usług klasy Smart.

2) Transformacja biznesowa i techniczna rynku energii to warunek konieczny racjonalnego rozwoju motoryzacji elektrycznej i rozproszonych odnawialnych źródeł energii:
– zintegrowane planowanie przebudowy i rozbudowy infrastruktury sieciowej na poziomach: transmisyjnym, dystrybucyjnym i dostępowym;
– wykorzystanie narzędzi teleinformatycznych dla budowy systemu zarządzania popytem (DSR);
– Internet mobilny i Internet rzeczy – narzędzia do transmisji informacji w inteligentnych sieciach energetycznych;
– mechanizmy wsparcia dla inwestycji w inteligentne sieci i odnawialne źródła energii.

3) Magazyny energii – kluczowe innowacje, które zdecydują o kierunku rozwoju motoryzacji i nowej energetyki.

W ramach Forum przedstawione będą wyniki prac koncepcyjnych nad najbardziej obiecującymi kierunkami rozwoju infrastruktury sieciowej i przemysłu nowych technologii.

Uczestnikami Forum będą przedstawiciele Rządu, Parlamentu, regulatorów, operatorów sieci mobilnych i teleinformatycznych, dostawców i producentów sprzętu, infrastruktury, rozwiązań technologicznych i teleinformatycznych. Piotr Marciniak i Michał Matuszewski zabiorą głos w panelach dyskusyjnych reprezentując KIKE i środowisko lokalnych operatorów ISP.

Data konferencji: 3.III.2014r.
Miejsce: hotel Hilton, Warszawa
Koszty: udział w konferencji jest bezpłatny
Szczegóły wydarzenia: https://www.fgtime.pl/