Biznes telekomunikacyjny po raz pierwszy spotka się… w sieci!

W dniach 23-25 czerwca 2020r., po raz pierwszy w swojej ponad dziesięcioletniej historii, Krajowa Izba Komunikacji Ethernetowej organizuje Konferencję KIKE w całkowicie wirtualnej formule. Uczestnicy będą mieli unikatową możliwość udziału w Konferencji KIKE, w dedykowanym do takich wydarzeń Wirtualnym Centrum Kongresowym VirBELA™.  Dzięki tej innowacyjnej platformie wspierającej spotkania online, uczestnicy konferencji jak zwykle odwiedzą wystawców w strefie wystawienniczej, wezmą udział w licznych prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych oraz przede wszystkim będą mieli możliwość prowadzenia swobodnych i bezpośrednich rozmów w wielu atrakcyjnych strefach networkingowych. To pierwsze w historii polskiej branży organizacji spotkań wprowadzenie typowej konferencji branżowej w głąb sieci i do wirtualnego świata konferencji online.

Rozwój i utrzymanie biznesu niezmiennie opierają się na wymianie wiedzy i doświadczeń oraz na szybkiej adaptacji do dzisiejszych uwarunkowań rynkowych podyktowanych pandemią wirusa COVID-19. Mając na uwadze te okoliczności, Izba KIKE poszukiwała sposobu, aby pomimo zakazu organizacji imprez masowych, nieprzerwanie kontynuować tradycję organizowania konferencji dla branży telekomunikacyjnej.

Konferencje KIKE od lat są istotnym wsparciem w biznesie, zwłaszcza dla małych i średnich przedsiębiorców telekomunikacyjnych, zrzeszonych w Izbie KIKE. Prezes Izby KIKE – Karol Skupień zdradza szczegóły najbliższych planów:
– “Po przeanalizowaniu aktualnej sytuacji oraz przetestowaniu dostępnych na rynku rozwiązań wpierających branżę organizacji spotkań, jest nam niezmiernie miło poinformować Państwa, iż w dniach 23-25 czerwca 2020 r. odbędzie się pierwsza i jedyna w swoim rodzaju, całkowicie Wirtualna Konferencja KIKE. Znaleźliśmy sposób, aby nasza wiosenna edycja konferencji się odbyła i pragniemy do takiej formuły Państwa zaprosić. Właśnie teraz, w tej bardzo nietypowej dla rynku sytuacji, możemy wykazać, ile znaczy nasz rozwój, wymiana wiedzy i doświadczeń, które tak bardzo są dziś nam potrzebne. Dotyczy to zarówno zagadnień prawnych i nowych przepisów dotykających branży telekomunikacyjnej, jak również kwestii technicznych związanych ze zwiększeniem ruchu i obciążeń sieci telekomunikacyjnych, z którymi muszą sobie radzić nasi członkowie”.

– Wiosenną konferencję zorganizujemy w bardzo nietypowej i innowacyjnej formie, bo w Centrum Kongresowym na platformie VirBELA™, wyposażonym w odpowiednią infrastrukturę online przeznaczoną pod organizację tego typu wydarzeń – mówi Mariusz Filipiak, prezes zarządu współpracującej z Izbą spółki KIKE Events – Przestrzeń Wirtualnej Konferencji KIKE zostanie udostępniona w formie wielofunkcyjnej platformy, dającej uczestnikom możliwość bezpośredniego (acz wirtualnego) kontaktu i interakcji, prowadzenia naturalnych rozmów, odwiedzenia stoisk wystawców branży ICT oraz oczywiście udziału w prelekcjach, warsztatach i panelach dyskusyjnych, które jak zawsze, stanowią bardzo solidny merytoryczny fundament organizowanych przez nas wydarzeń.

Każdy zarejestrowany użytkownik, będzie mógł uczestniczyć w Wirtualnej Konferencji KIKE ze swojego domu lub biura, skąd goście będą się logować do przestrzeni VirBELA™. W pierwszym kroku, po zainstalowaniu wymaganego oprogramowania, zostaną poproszeni o utworzenie awatara swojej osoby. Następnie, po zalogowaniu się, przed oczami uczestnika ukaże się świat otwarty na wymianę doświadczeń w wersji online.

W Wirtualnym Centrum Kongresowym znajdą się budynki z większymi i mniejszymi salami konferencyjnymi, strefa wystawiennicza dla dostawców produktów i usług branży ICT oraz liczne strefy spotkań do networkingu i rozmów kuluarowych naszych gości – m.in. na łonie wirtualnej natury.

Tutaj, po zalogowaniu, rozpoczniemy wirtualną przygodę.

Tradycyjnie też na potrzeby Konferencji KIKE udostępniona zostanie aplikacja mobilna, w której goście będą mieli dostęp do najświeższych informacji, agendy, mapy wirtualnego świata, a także będą mogli zaplanować spotkania z obecnymi lub pożądanymi partnerami biznesowymi. Przez tę samą aplikację mobilną, udostępniony będzie również live streaming prelekcji prowadzonych na wirtualnych scenach. Dzięki temu uczestnicy prelekcji, oprócz awatarów na scenie, będą mogli również zobaczyć na żywo autentyczne twarze prelegentów.

Sala Główna Konferencji – Audytorium

Głęboko wierzę, że ta nowa wirtualna formuła, oprócz podstawowego zadania w zakresie przekazania fachowej wiedzy, pozwoli nam również stworzyć zupełnie nowe doświadczenia i emocje. Goście wejdą w wirtualną społeczność z ciekawością i chęcią przeżycia zupełnie nowej, nieznanej nam dotąd przygody. To zupełnie inny niż znamy, nowatorski sposób organizacji konferencji, ale jakże potrzebny dzisiaj całemu światu. Po kilku dniach zapoznawania się z platformą VirBELA™ jestem głęboko przekonana, że w obecnej sytuacji nie ma lepszego rozwiązania, aby nie dać się wirusowi i nadal organizować kongresy i konferencje, które są przecież potrzebne w każdej branży biznesu, zwłaszcza w dzisiejszych okolicznościach – mówi Agnieszka Ciesielska – producent wykonawczy całego przedsięwzięcia.

W zakresie zawartości merytorycznej konferencja tradycyjnie będzie miała charakter serii wykładów, warsztatów i paneli dyskusyjnych odbywających się na wirtualnej scenie, ale również transmitowanych do zarejestrowanych uczestników online. Rada Programowa konferencji aktualnie finalizuje ostateczny kształt agendy, która zostanie udostępniona w ciągu kilku najbliższych dni. Izba KIKE będzie kontynuować dostarczanie informacji ułatwiających rozwój małych i średnich przedsiębiorstw rynku telekomunikacyjnego, kładąc specjalny nacisk na zagadnienia związane z najnowszymi zmianami w przepisach i prawie telekomunikacyjnym obowiązującym w Polsce i Europie. Dedykowany blok agendy będzie też poświęcony wyzwaniom działalności telekomunikacyjnej w czasie pandemii. Tradycyjnie, w tzw. „dniu zero” (23 czerwca), nie zabraknie szkoleń prawnych, technicznych, sprzedażowych i marketingowych.

Organizatorzy zapowiadają również wielkie niespodzianki na tradycyjne wieczorne integracje. Trzeba pamiętać, że wieczór Before-Party oraz Uroczysta Gala KIKE, również będą musiały odbyć się tym razem całkowicie wirtualnie. Jakby tego było mało, korzystając z pobliskiego wirtualnego boiska, w planach jest także rozegranie meczu piłki nożnej OPERATORZY vs. WYSTAWCY (jako rewanż zeszłorocznych rozgrywek w Arłamowie).

Zapraszamy do śledzenia najnowszych informacji na stronie wydarzenia: https://wirtualna-konferencja-kike.pl oraz do zarejestrowania swojego udziału. Rejestracja rozpocznie się w czwartek 14 maja, a już za sześć tygodni, wbrew wszelkim widocznym i niewidocznym przeciwnościom losu – widzimy się wszyscy na Wirtualnej Konferencji KIKE!

Zapowiedź Wirtualnej Konferencji KIKE – czerwiec 2020

Organizatorem wydarzenia jest KIKE Events Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.

____

VirBELA™ jest zastrzeżonym znakiem towarowym należącym do firmy eXp World Technologies, LLC z siedzibą w USA.
Więcej informacji o wirtualnej platformie VirBELA™:  https://VirBELA.pl  

Kontakt dla mediów:
Agnieszka Ciesielska /a.ciesielska@kike.pl / 883 319 295