Wirtualna Konferencja KIKE

Padł pierwszy rekord: 928 osób zarejestrowanych w jeden dzień!

W pierwszym dniu zapisów, w zaledwie jedną dobę, Operatorzy Telekomunikacyjni z sektora Małych i Średnich Przedsiębiorców zarejestrowali aż 928 uczestników Wirtualnej Konferencji KIKE. To dowód na to, że wirtualizacja branżowej konferencji, choć nie zastąpi w pełni tradycyjnej formy spotkań, pozwala na bardzo istotne zwielokrotnienie zasięgu wydarzenia oraz umożliwia udział w nim co najmniej kilkukrotnie większej liczbie zainteresowanych osób.

– Rekordowy jak dotąd wynik zgłoszeń uczestników tylko pierwszego dnia – 928 osób, bije o głowę wszystkie nasze poprzednie rekordy i statystyki osiągane przez ostatnie jedenaście lat funkcjonowania Izby KIKE – mówi Karol Skupień, Prezes Krajowej Izby Komunikacji Ethernetowej – To wyraźny sygnał dla nas, że branża jest gotowa na takie wirtualne rozwiązania, do których dzisiaj, chcąc nie chcąc, zostaliśmy zmuszeni. Cieszy mnie ogromnie, że tak wysoka frekwencja dopisała w pierwszym dniu rejestracji i deklaruję, że wraz z Zespołem KIKE dokładamy wszelkich starań, aby ta konferencja, pomimo zmienionej formuły, była niemniej wartościowa, ciekawa i pełna atrakcji, jak wszystkie poprzednie edycje Konferencji KIKE.

– Uczestnicy zarejestrowani w rekordowym pierwszym dniu, to wyłącznie przedstawiciele małych i średnich operatorów – wyjaśnia Mariusz Filipiak, Prezes Zarządu KIKE Events. – Przed nami jeszcze rejestracja wystawców, prelegentów, mediów oraz innych stałych uczestników naszej konferencji. Spodziewamy się zatem, że frekwencja tej edycji może nawet przekroczyć próg 2.000 osób, a nie wykluczamy, że będzie ich dużo więcej. Do rozpoczęcia konferencji pozostało przecież jeszcze całe 39 dni.

Wraz z uruchomieniem strony wydarzenia (https://wirtualna-konferencja-kike.pl) organizatorzy ujawnili pierwszy kształt planowanej agendy i zagadnienia, które będą przedmiotem prelekcji i dyskusji w dniach 23-25 czerwca. Pośród tematów, jakie Rada Programowa KIKE zaproponowała do agendy, znalazły się m.in. Prawo Komunikacji Elektronicznej, zagadnienia z telefonii stacjonarnej, wątki z finansowania inwestycji czy też te z wciąż rozwijającej się telewizji  IPTV. W pierwszym dniu poprzedzającym konferencję odbędą się warsztaty sprzedażowe, marketingowe i techniczne, a także spacery po wirtualnym świecie miasteczka konferencyjnego KIKE. Największą zaletą wybranego przez KIKE rozwiązania, w porównaniu do popularnych dzisiaj online’owych webinariów i wykładów przez Internet, jest to, że uczestnicy konferencji będą mogli swobodnie rozmawiać między sobą, poznawać nowe osoby i prowadzić negocjacje biznesowe na wirtualnych stoiskach wystawców.

Wirtualne konferencje są nowością na arenie polskiej i międzynarodowej, niemniej KIKE wzoruje się na bardzo udanych realizacjach z ostatnich tygodni: Wolves Summit Live – konferencja łącząca startupy z inwestorami i korporacjami, odbyła się 23 marca z udziałem 2.500 uczestników z całego świata, Laval Virtual World – na 6.500 osób w kwietniu czy doskonale funkcjonująca Planeta IMEX – platforma dla wirtualnego świata branży spotkań na całym świecie, która została uruchomiona 6 maja br.

Strona wydarzenia: https://wirtualna-konferencja-kike.pl

____