Wyszukiwarka miejscowości, w których działają członkowie Izby, jest jednym z nowych modułów portalu KIKE.PL przedstawionym w czasie XIX Konferencji KIKE. Na dziś zawiera ona informację o 765 miejscowościach i 118 powiatach, w których realizują usługi zrzeszone w KIKE firmy. 

Wyszukiwarka jest narzędziem opartym o bazę TERYT i ułatwiającym wyszukanie operatora, który może zrealizować potrzebne usługi telekomunikacyjne w konkretnej miejscowości. Jest ona dostępna on-line dla zalogowanych użytkowników portalu w sekcji “Dla członków / Tanie Łącze“. Jej użyteczność nie ogranicza się jednak do zalogowanych użytkowników. Docelowo służyć ma bowiem również precyzyjnemu kierowaniu zapytań przez podmioty zewnętrzne o operatora “ostatniej mili” lub partnera technicznego z grona członków KIKE. Mamy bowiem świadomość, iż w wielu przypadkach brak informacji o zasięgu działania skutkuje masowym wysyłaniem do ISP informacji o realizację usług od Helu po Zakopane. W natłoku tego typu “spamu” często giną pytania dotyczące obszaru, na którym działa dana firma. A więc i szansa na kontrakt. Chcemy to zmienić.

Pierwszym krokiem jest zebranie informacji od maksymalnie dużej liczby firm członkowskich. Na dziś w bazie miejscowości znajdują się informacje o szczegółowych zasięgach od częśći członków Izby. Ponadto przypisaliśmy wszystkie firmy członkowskie do miejscowości, w których mają siedziby. Co tydzień kolejne firmy uzupełniają informacje o swoich zasięgach zwiększając szczegółowość informacji o zasięgach. Jeśli jeszcze nie uzupełniłeś danych na swój temat – zrób to niezwłocznie. Po zalogowaniu w menu administracji swoim kontem znajdziesz zakładkę “narzędzia online”, w których w kilka minut podasz swój zasięg. Im więcej danych zgromadzimy, tym skuteczniej będziemy mogli kierować do Was zapytania. Nie daj się też wyprzedzić sąsiadowi. Zgłoś miejscowości, w których działasz by zapytania trafiały również do Ciebie.