Jak najnisze ceny zakupu globalnego Internetu przez ISP są od początku jednym z fundamentalnych celów projektu Tanie Łącze KIKE. Informacja o nowych niższych stawkach za GTT spotkała się w grudniu ub. r. z bardzo dużym i pozytywnym zainteresowaniem członków Izby. Kilka tygodni temu spadły dodatkowo ceny za port dedykowany GTT do odbioru pasma przez zainteresowanych operatorów. O obu tych wydarzeniach informowaliśmy Was zarówno w aktualnościach, jak i newsletterem.
Mamy jednak świadomość, iż wyszukiwanie tego typu informacji w archiwum i pamiętanie o takiej możliwości jest kłopotliwe, stąd na stronach portalu KIKE.PL przygotowaliśmy nową sekcję dla członków Izby pod jednoznaczną nazwą – Global dla KIKE. Znajdziecie ją w menu: Dla członków Tanie Łacze Global dla KIKE. Na mocy ustaleń Izby z GTT oferta adresowana jest tylko do członków, stąd widoczna jest wyłącznie po zalogowaniu.
To kolejna sekcja naszego portalu dająca dostęp do użytecznych informacji naszym członkom. Już niedługo pojawią się dodatkowo na niej informacje o tych firmach członkowskich, które już teraz mają własne dedykowane porty z GTT i zapas pasma, a równocześnie wyrażą gotowość do przyjęcia dodatkowych vlanów. Współdzielenie portów daje oczywiste dodatkowe oszczędności zainteresowanym ISP.
Warto pamiętać, że izba nie jest pośrednikiem w zakupach “globala” przez ISP. Pomagamy Wam po prostu obniżyć koszty działalności. Mamy nadzieję, że cennik Global dla KIKE zachęci więcej firm do logowania się na stronie i przy okazji uzupełnienia informacji o zasięgach swoich sieci, byśmy mogli kierować do Was skuteczniej zapytania o ostatnią milę. A niezdecydowanych – do przyłączenia się do KIKE.