25-26 października odbywa się największe, międzynarodowe wydarzenie networkingowe w Europie Środkowo-Wschodniej – Wolves Summit. KIKE udzieliła wsparcia tej inicjatywie, a Piotr Marciniak został prelegentem na tej konferencji.

 Izba bierze udział w tym wydarzeniu z kilku powodów. Niemal każdy startup rozpoczyna swoją działalność jako MŚP. Z doświadczenia wiemy, iż realizacja projektów przez małe i średnie firmy w niesprzyjającym otoczeniu regulacyjnym oraz finansowym jest niezwykle trudnym zadaniem. Wiemy jak działać na polskim rynku i to wiedzą postanowiliśmy się podzielić na Wolves Summit.

Będziemy również dyskutowali o potencjale jaki drzemie w sieciach NGA. Jest to temat, który bardzo nas ciekawi i o którym chcemy mówić. Lokalni ISP są liderami budowy sieci FTTH (szczególnie w obszarach wiejskich) i na dziś obsługują największą liczbę abonentów końcowych w technologii światłowodowej. Nadal tych sieci nie wykorzystuje się optymalnie, szczególnie w zakresie e-zdrowia, e-edukacji, bezpieczeństwa, smart girds i IoT. Przede wszystkim zapewniają one dostęp do Internetu i multimediów. Pokrycie sieciami NGA rośnie, dlatego warto dyskutować o jej wykorzystaniu w nowych obszarach.

Więcej informacji na stronie WOLVES SUMMIT

PREZENTACJA KIKE