Twój Głos na wagę złota!

Jako pionierzy w budowaniu sieci szerokopasmowych doskonale zdajemy sobie sprawę jak szybko zmieniają się potrzeby konsumentów z każdym rokiem. Nasuwa się pytanie czy prędkość 30 Mb/s może się bronić przez kilka lat, bo inne duże firmy telekomunikacyjne twierdzą, że takie prędkości nie będą mieć sensu. Jak pokazała przeszłość w temacie pominięcia nowelizacji częstotliwości 17 GHz nieobecni nie mają prawa głosu.

Ostatnie warsztaty CPPC – KIKE (28.X.2015 w Warszawie) dały nam naoczny dowód w postaci dyskusji z Panią Anną Krzyżanowską z Komisji Europejskiej o ogromnej potrzebie konsultacji społecznych. Z rozmów wynika, że opinia MŚP w ogóle nie jest zaprezentowana. Pamiętajcie, że Wasze głosy są bardzo ważne, bo jeśli się nie wypowiecie, to Wy jako region nie będziecie brani pod uwagę.

AnnaKrzyzanowska_Warsztaty_KIKE

Pani Dyrektor Anna Krzyżanowska w imieniu Komisji Europejskiej zaprosiła do konsultacji publicznych przez stronę www, aby ocenić zapotrzebowanie na szybki Internet dobrej jakości po 2020 r. Ich celem jest oszacowanie i lepsze zrozumienie tego zapotrzebowania z myślą o opracowaniu polityki publicznej dla inwestorów wprowadzających perspektywiczne sieci łączności. Konsultacje mają też pomóc zapewnić wszystkim użytkownikom – np. gospodarstwom domowym, przedsiębiorstwom, instytucjom publicznym – możliwości czerpania korzyści z gospodarki cyfrowej i udziału w społeczeństwie cyfrowym. Konsultacje skierowane są do wszystkich zainteresowanych zaspokojeniem swojego przyszłego zapotrzebowania na łączność internetową (obywateli, przedsiębiorców, organizacji pozarządowych, organów publicznych itd.) ze wszystkich sektorów (od rolnictwa po informatykę, od edukacji po motoryzację, od usług po przemysł).

Zachęcamy Was do niezwłocznego wypełniania ELEKTRONICZNEJ ANKIETY, bo czasu jest już nie wiele – do 07.XII.2015. Dodatkowo prosimy Was o podsyłanie pytań, pomysłów i zmian w zakresie obowiązków regulacyjnych, które przekażemy do Komisji Europejskiej na adres: biuro@kike.pl .

Pamiętajcie – Wasz głos jest ważny dla wspólnego budowania Internetu szerokopasmowego w Polsce!