Podczas XXII Konferencji KIKE 2018 odbędzie się kolejna edycja akcji, której celem jest rejestracja potencjalnych Dawców Szpiku. Akcja ta, zainicjowana przez grupę osób związanych z naszą branżą(GENetycznie Pozytywni), dedykowana będzie tak jak poprzednio Ani Olszewskiej oraz innym Pacjentom chorym na nowotwory krwi.

Pierwsza edycja GENetycznie Pozytywnych, która miała miejsce podczas 9 Ogólnopolskiego Forum Operatorów Telekomunikacyjnych FORTEL 2018, spotkała się z pozytywnym odbiorem i ogromnym zainteresowaniem uczestników. Udało się zarejestrować ponad 50 osób i zebrać spore fundusze, które przekazane zostały fundacji DKMS na pokrycie testów genetycznych. Liczba osób chorych i czekających na pomoc jest duża, dlatego postanowiliśmy wykorzystać zbliżającą się wiosenną edycję Konferencji KIKE, aby przeprowadzić akcję po raz kolejny i być może uratować Anię lub inną chorą osobę

W kolejną akcję zaangażowało się już kilkanaście osób, które Państwo z pewnością znacie i z którymi spotkacie się na konferencji: Barbara Burczy, Aleksandra Najdychor, Krystian Pogoda, Łukasz Biedroński (Nasza Wizja), Magda Watras (TVN), Anna Zdunek, Bogdan Kozicki (AMBIT), Magdalena Rutana, Ewelina Żurowska-Maczuga (AP-MEDIA), Aneta Pietras (Instalnet), Michał Pietrus, Klaus von Kries (AVM), Katarzyna Maryniak (KLONEX), Katarzyna Orzeł (Kancelaria Orzeł), Piotr Kozłowski, Paweł Kozłowski (NERLO DATA), Maria Góralska ( P.W.P.Polsat Sp.z o.o.), Grzegorz Janikowski (KORBANK), Krzysztof Dziegielewski (LOVO), Anna Bromboszcz, Piotr Walasek (ORANGE), Beata Zyskowska. Wszyscy zaangażowani i wspierający tworzą obecnie roboczą grupę GENetycznie Pozytywni.

Każdy z was będzie mógł zarejestrować się jako potencjalny Dawca szpiku w Fundacji DKMS.

GENetycznie Pozytywni o akcji:

„Anię Olszewską doskonale wszyscy znamy, bo Ania od lat jest związana z naszą branżą (ostatnio pracowała w Netii), jest jedną z nas. Chcemy więc zrobić wszystko, co tylko możliwe, aby zapewnić Ani pomoc, a także pomóc innym chorym. Jednego jesteśmy wszak pewni już na samym początku: wygramy! Wygramy, bo jesteśmy wszyscy razem. Każdy może wziąć udział w tej akcji.

Bądźmy więc wszyscy POZYTYWNI DO SZPIKU KOŚCI. Dołączcie do nas !”