Zadania izby w kontakcie z administracją rządową i partnerami, istota lobbingu, a także problemy w komunikacji między zarządem KIKE a jej członkami, to główne tematy panelu GRAP rozpoczynającego drugi dzień 20. Konferencji KIKE.

– Zdajemy sobie sprawę, że występuje problem z komunikacją i pomimo różnych mediów, z których korzystamy do członków nie zawsze docierają wszystkie, a nieraz nawet podstawowe informacje – mówił Piotr Marciniak, prezes Izby. – W związku z tym zrodził się pomysł na niniejszy panel.

Wraz z Andrzejem Owczarkiem wytłumaczyli następnie, że poszczególni przedsiębiorcy mogą mieć wpływ na proces legislacyjny jedynie poprzez reprezentujące ich organizacje, które nie zajmują się działalnością gospodarczą, lecz uczestniczą w konsultacjach społecznych. Formuła działalności izb gospodarczych temu właśnie służy.

– Musicie też zrozumieć, że wszystkie perturbacje wewnętrzne uderzają w naszą wiarygodność i powodują znaczne problemy w funkcjonowaniu na zewnątrz – mówił Piotr Marciniak. – Możemy być skuteczni tylko z waszym poparciem – zaznaczył.

MN