31 stycznia opublikowany został na stronie internetowej Ministerstwa Cyfryzacji raport Audytela na temat ISP. Jak wynika z dokumentu udział lokalnych operatorów w rynku rośnie i obsługują oni z roku na rok więcej gospodarstw domowych. Jednocześnie liczebność ISP w wyniku konsolidacji rynku i przejęć spada. Lokalni operatorzy jako grupa wyprzedzają pod względem ilości obsługiwanych abonentów UPC Polska czy Netię. Jak zauważono w raporcie małe i średnie przedsiębiorstwa telekomunikacyjne rozwijają się stabilnie, ponad 50% notuje co roku 10% wzrost przychodów.

Powyższa analiza stanowi jedną z podstaw uruchomienia w III kwartale 2017 r. rządowego programu wsparcia MŚP inwestujących w sieci NGA budżetem przekraczającym 1 mld złotych. Prezentacja przygotowana przez autorów raportu stanowić będzie wprowadzenie do bardziej szczegółowego omówienia planowanych Instrumentów Finansowych (IF POPC).

Serdecznie zapraszamy na prezentację raportu „Analiza rynku telekomunikacyjnego w obszarze inwestycji MŚP w sieci szerokopasmowe” oraz prelekcję firmy AUDYTEL podczas 20. Konferencji KIKE! Przybliżymy Wam szczegóły prac, w które od samego początku w 2016 r. zaangażowana jest nasza Izba.