Za nami jesienna konferencja KIKE. Ponad 300 osób zarejestrowanych. Była praca, była zabawa. W dzień skupiliśmy się głównie na aspektach prawnych budowania sieci, obowiązkach ISP, projektach Izbowych. Nasi sponsorzy i wystawcy zaprezentowali swoją najnowszą ofertę. W nocy bawiliśmy się w rytmach brazylijskiej samby i nie tylko.

Dziękujemy serdecznie za udział w konferencji. Sponsorom i wystawcom za stworzenie wspaniałej atmosfery do spotkania się, porozmawiania o interesach, do wymiany doświadczeń. Dziękujemy patronom medialnym, za nagłośnienie tego wydarzenia. Wszystkim uczestnikom za spotkanie i dążenie do integracji środowiska lokalnych ISP.

Było o prawie i obowiązkach spoczywających na ISP

Sporo czasu w agendzie poświęciliśmy na tematy związane z tym, co ISP musi bądź powinien, by mógł spać spokojnie i bez obaw w trakcie kontroli urzędowej. Piotr Marciniak i Łukasz Bazański poprowadzili panel,w którym zaprezentowali wybrane obowiązki ciążące na operatorach telekomunikacyjnych.

Stoiska wystawców i rozmowy w kuluarach - alternatywa dla prezentacji na salach wykładowych.

Zapowiedzieli również przygotowanie poradnika, w którym na konkretnych przykładach zostaną one wyjaśnione. Poradnik zawierać będzie pięć głównych zagadnień: obowiązki ISP w sytuacji szczególnych zagrożeń; zapewnienie warunków udostępniania i utrwalania danych telekomunikacyjnych dla uprawnionych podmiotów, np. policji; obowiązki w zakresie retencji danych telekomunikacyjnych; obowiązki w zakresie informacji niejawnych; zasady postępowania przy przetwarzaniu danych osobowych abonentów.

Odbyły się również warsztaty, na które zaproszono przedstawicieli UKE i GIODO, i które obrazowały sposoby realizacji ustawowych obowiązków z zakresu między innymi obronności, bezpieczeństwa państwa, bezpieczeństwa i porządku publicznego oraz ochrony informacji niejawnych.
To tylko wybrane z omawianych zagadnień. Rozmawialiśmy też o prawie budowlanym, o 8.4 POIG, PORPW, i innych tematach, które na bieżąco pojawiają się w naszej pracy.

O projektach i pracach Grup Roboczych KIKE

Drugi dzień konferencji to w dużej mierze Izbowe sprawy. Piotr Marciniak przedstawił pełny skład GRAP oraz koncepcję Think Tank, zwracając uwagę, że działalność GRAP wymaga coraz częściej konkretnych specjalistów, również spoza branży ISP, by grupa mogła realizować stawiane jej cele w pełni profesjonalnie i z większymi korzyściami dla ISP.

GRAP: (od lewej) P.Marciniak, K.Kurek, E.Grabiec, Ł.Bazański, M.Matuszewski, J.Chwast.

Kamil Kurek, na podstawie zebranych wyników z ankiety rozsyłanej do członków Izby, omówił propozycje budżetowe KIKE na rok 2014 – z wstępnych badań na grupie niespełna 50 firm, które wzięły udział, wśród propozycji dotyczących składek, najczęściej pojawiały się opcje bazujące na stałej składce równej dla wszystkich członków oraz dodatkowych opłatach wnoszonych na rzecz tych projektów, z których dany członek Izby korzysta. Część ankietowanych opowiadała się za tym, by projekty KIKE finansowały się same. Jak stwierdził Kamil Kurek, wiele z tych pomysłów częściowo funkcjonuje już teraz, np. SEZ finansuje się ze składek wnoszonych przez dystrybutorów oferujących w nim swoje produkty. Dodał również, że niezależnie od projektów, z których członkowie Izby korzystają, wszyscy powinniśmy jednakowo ze składek wspierać GRAP, jako grupę działającą na rzecz całego środowiska ISP (zdecydowania większość ankietowanych również potwierdziła taką opcję). Szczegółowe rozmowy na temat budżetu Izby i składek prowadzone będą na wiosennym Walnym.

Aktualności z Taniego Łącza przedstawił Łukasz Biernacki (między innymi omówił integrację mechanizmów WAReFn z e-Południe. Przedstawił nowy skład Grupy Roboczej: Konrad Baranowski [Kierownik GR], Paweł Staszewski, Łukasz Biernacki, Krzysztof Czuszek, Karol Skupień). Andrzej Owczarek i Marek Rockstein omówili bieżące sprawy związane z SEZ’em. Leszek Mika zapowiedział planowane prace w grupie konwentowej nad wzorcowymi umowami na usługi telewizyjne dla abonentów (uczestników Grupy Roboczej Kontent KIKE zapraszamy na portal kgkk.pl )

ISP o biznesie i współpracy

Rafał Stachyra w wywiadzie dla TVP opowiada o osiągnięciach lokalnych ISP w 8.4 POIG.

Agenda pełna była tematów związanych z branżą i nie sposób opisać wszystko, również nie o to chodzi, by każdy mógł przeczytać o tym co było, ale żeby sam przyjechał i co w świecie ISP się dzieje. Więc w skrócie… Rafał Stachyra podzielił się doświadczeniami związanymi z 8.4 POIG oraz PORPW II.1. Dyskutowaliśmy również o współpracy lokalnej na poziomie klastra (na przykładzie Klastra Myślenickiego, o którym opowiadali Marek Wajdzik, Łukasz Biedroński, Mariusz Wątor). Paweł Paluchowski przedstawił koncepcję inteligentnego domu, czyli możliwości sterowania różnymi urządzeniami w domu przez Internet (od temperatury, przez światło, symulację obecności, itp.), jako sposób na wyróżnienie się ponad standardowe już usługi triple play. Oprócz tego mnóstwo rozmów, prezentacji o sprzęcie i technologiach.

Wieczorna Gala – integracji ciąg dalszy!

Brazylijska samba rozgrzewa wieczorną atmosferę.

Wieczorną Galę rozpoczęliśmy od podziękowań za współpracę dla Telewizji Polskiej, której przedstawicielom wręczyliśmy pamiątkową eRJotkę. Później uroczyste wejście kelnerów z kolacją i gorące tańce w rytmach południowoamerykańskich. Dziewczyny dały nie tylko fantastyczny pokaz umiejętności, ale również wciągnęły we wspólną zabawę na parkiecie. Do tego konkursy, nagrody, zabawy z noktowizorami w zaciemnionej sali, gdzie rywalizowaliśmy o to, kto odnajdzie najwięcej ukrytych przedmiotów. Komu się udało? Kto najlepiej tańczył a kto wygrał z ciemnościami, i jak bawili się pozostali uczestnicy, zobaczcie w galerii zdjęć z imprezy.

Dziękujemy za udział w XIII konferencji KIKE!

Dziękujemy za udział w konferencji. Było nam miło gościć Was wszystkich, rozmawiać o pracy, bawić się. Dziękujemy uczestnikom, sponsorom, patronom medialnym, dzięki Wam to wydarzenie odbyło się w fantastycznej atmosferze. Jednocześnie zapraszamy na kolejną konferencję, która odbędzie się razem z Walnym, wiosną 2014 roku. Gdzie? Kiedy? O tym już wkrótce. Do zobaczenia!

.
Zapraszamy do galerii zdjęć z XIII konferencji KIKE

(kliknij tutaj lub zdjęcia poniżej)

.

Kilka medialnych newsów z konferencji KIKE

Informacje w TVP:

“XIII Konferencja KIKE, lokalnie, ale na najwyższym poziomie”

Linki rpkom.pl:

“Tanie Łącze dla operatorów spoza Izby?”

“Izba chce wesprzeć operatorów przy wypełnianiu obowiązków”