Ponad 300 osób i trzy dni konferencyjne w Szczyrku. Dziękujemy za przybycie, cieszymy się, że byliście z nami. To najdłuższe spotkanie w historii KIKE. Zaczęliśmy we wtorek warsztatami na temat rozliczeń dotacji 8.4 PO IG, w środę i czwartek od rana do wieczora trwała konferencja, w piątek zakończyliśmy Walnym Zwyczajnym, na którym wybrany został nowy Zarząd KIKE. Rozlosowaliśmy 10 iPad’ów i wiele innych cennych nagród. Zobacz co się działo!

Do biegu gotowi…

Konferencję otworzył Kamil Kurek i Arkadiusz Binder. Po wstępnej części oficjalnej, Łukasz Biernacki przedstawił nowych członków Taniego Łącza, po czym odbyła się krótka dyskusja na temat wdrażania projektu na przykładzie wybranych firm. Andrzej Owczarek i Marek Rockstein poprowadzili panel na temat SEZ’a i jego nowych funkcji (omówili między innymi nowy „program lojalnościowy”). Krzysztof Czuszek, Łukasz Biernacki i Szymon Kosmala dyskutowali z zebranymi o przyszłości Taniego Łącza.

.

.

W pierwszym dniu swoje prezentacje i panele dyskusyjne poprowadziły firmy: EVIO, C&C Partners, VECTOR, Falesia Systemy Sp. z o.o., KAHTREIN POLAND sp. z o.o., ACNET, Inter Projekt.

Zdobywamy wiedzę praktyczną

Równocześnie na dwóch mniejszych salach konferencyjnych odbywały się warsztaty. W dniu pierwszym była okazja zdobyć doświadczenia w zakresie: diagnostyki awarii sieci światłowodowych, świadczenia bezpiecznych usług telefonii cyfrowej, pozyskiwania nieruchomości na cele budowy sieci szerokopasmowych.

Party time, czyli bawimy się wieczorem

Jeździliśmy amfibiami, strzelaliśmy do tarcz, bawiliśmy się przy góralskiej muzyce. Sprawdzaliśmy kto jest najlepszy w przybijaniu gwoździa na czas… i nie chodziło o zabawę alkoholową 🙂 Okazało się, że nie tak łatwo trafić młotkiem w cel, nawet jeżeli ma całkiem spory łeb (o gwoździu oczywiście mowa).

.

.

Tego wieczora trzech szczęśliwców wygrało iPad’y. Najszybszy kierowca amfibii, najcelniejszy zawodnik na strzelnicy, najsprawniejszy młotkowy wieczoru.

Lecimy dalej… dzień kolejny

Łukasz Bazański z Piotrem Marciniakiem poprowadzili prezentację dotyczącą postępów w tworzeniu wzorcowej umowy z abonentem. Mariusz Wątor przedstawił swoje doświadczenia z tworzenia lokalnego klastera, dzięki któremu firmy mogą łączyć swoje siły, by rozwijać się efektywniej. Rozważaliśmy różne strategie marketingowe dla lokalnych ISP. Mariusz Waniczek przedstawił formy finansowania nowego biznesu z pomocą Fundacji Nowe Technologie. Swoje prezentacje przedstawiły firmy: TP Link, Inteliquent.

.

.

Na zakończenie konferencji rozlosowaliśmy nagrody. Kolejne siedem iPad’ów znalazło szczęśliwych właścicieli. Dwa z nich (razem z medalami) trafiły w ręce najlepszych piłkarzy stołowych, którzy przez dwa dni dzielnie walczyli w eliminacjach i starciach finalnych. Rozlosowaliśmy również odtwarzacze MP4, ekspresy do kawy i wiele innych. Gratulujemy zwycięzcom!

Warsztaty ciąg dalszy…

Tego dnia mieliśmy okazję złapać doświadczenia w zakresie BGP i konfiguracji CISCO. Mariusz Wątor przedstawił swoje doświadczenia z budowy klastera lokalnego. Odbyły się również warsztaty IPTV AVIOS. Kolejny raz mieliśmy szansę dowiedzieć się jak sobie radzić z awariami sieci światłowodowych.

Rekordowo!

300 osób przyjechało do Szczyrku na naszą dziesiątą konferencję. Z roku na rok przybywa uczestników. Cieszymy się, że jesteście z nami i że jest nas coraz więcej. Staramy się, aby każde spotkanie pomagało rozwijać się lepiej zrzeszonym w KIKE firmom i by dawało nieco dobrej zabawy, dzięki której odrywamy się na chwilę od pracy, ale jednocześnie integrujemy jeszcze bardziej. Jesienią spotkamy się w Warszawie. Już dzisiaj zapraszamy serdecznie.

.

Dziękujemy wszystkim przybyłym za dzielenie się doświadczeniami i dobrą zabawę. Sponsorom za wsparcie konferencji i ciekawe prezentacje, patronom medialnym za nagłośnienie wydarzenia.

.